Wdatf World Defence Anti Terror Federation
Grand Master İbrahim AKTÜRK

1960 Trabzon doğumlu, evli üç çocuk babasıdır.

1973 yılında gittiği Almanya’da, İnternatıonale Kampfkunst Organızatıon'a üye olup 9.Dan Peter ALBERT’in yanında Kung fu ve Antı-Terror Kampf eğitimine başladı.

1975 yılının sonlarında Türkiye’ye dönen AKTÜRK, henüz 16 yaşında olmasına karşın, Türkiye’nin ilk Kung fu okulunu İstanbul Kadıköy’de açtı. Bir yıl sonra istek üzerine Ümraniye, Küçükyalı, Cevizli semtlerine şubeler açtı. Bu arada 1983 yılında Trabzon’da da Kung fu sporunu tanıtıp Trabzon.Araklı.Sürmene, ve Of ilçelerine spor okulları açtı .Tüm bu gelişmeler sürerken sık sık Almanya’ya giderek eğitimlerine devam etti. Bu ülkede ve Avrupa’da şampiyonalara katılıp dereceler elde etti. Açtığı spor okullarını zamanla yetiştirdiği antrenörlere bıraktı.

1986 yılı sonunda Almanya’ya dönüp Stuttgart şehrinde kendine ait spor okulunu açtı. Bu arada yine Almanya’da bulunan Mental Karate Kung fu Akademinin Kung fu bölümünü çalıştırdı .1991 ile 1993 yılları arasında yine Almanya’da bulunan bir polis akademisinde ANTI-TERROR KAMPF dersleri verdi.

1995 yılında İnternatıonale Kampfkunst Organizatıon’nun açtığı imtihanlara girip Profi Meister olan Aktürk, 9. Dan Peter ALBERT yönetiminde 6. Dan sahibi oldu ve Türkiye temsilciğini aldı .

2002 yılında 7 Dan sahibi olmuştur. 

2006 yılında 8 Dan sahibi olmuştur.

2010 yılında 9 Dan sahibi olmuştur.

2012 yılında DEFENCE ANTİ TERROR (YAKIN SAVUNMA) sanatını çıkardığı için 10. DAN sahibi olmuştur. Ayrıca dünyada yeni bir branş çıkarttığı için (PROFESÖR DOKTOR) ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Şuanda Dünya genelinde bu sistemin tanıtımları yapılmakta ve seminerler verilmektedir. Ayrıca WORLD DEFENCE ANTI-TERROR FEDERATION (DÜNYA ÖZEL GÜVENLİK YAKIN SAVUNMA FEDERASYONU) (WDATF) Kurucusudur.

1995 yılından sonra avrupanın çeşitli ülkelerinde konusuyla ilgili seminerlere katılıp ve seminerler vermekte. Türkiye’de ise yetiştirdiği sporculardan birçoğu çalıştırıcı olarak gençlerimize hizmet vermektedir.

Yakın zamanda medyada’da yer alan (Örnek;Sabah Gazetesi’nin Günaydın Eki) yakın koruma eğitimi konusundaki çalışmalarıyla, Türkiye’de konusunda tek uzman olarak ön plana çıkmaktadır.

1973 yılından 2013 yılına kadar kendini bu spora adayıp ,toplumda saygın ve sevilen sporcular yetiştiren Aktürk, şimdi aralarında başarılı öğrencilerinin de yer aldığı bir ekiple, yakın savunma eğitimi olarak silahsız ve copsuz, bilgi ve teknolojiye hakim, genel kültür ve davranışlarıyla topluma örnek olacak , yakın koruma ve güvenlik personelleri, emniyet mensupları, silahllı kuvvetler, siviller ve çocukları yetiştirecek.