Wdatf World Defence Anti Terror Federation
KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU

 

 

 

DÜNYA YAKIN SAVUNMA FEDERASYONU (WDATF) YAKIN SAVUNMA (DEFENCE ANTI - TERROR)

 

Dünya Yakın Savunma Federasyonu (WDATF)’na bağlı Yakın Savunma (Defence Anti - Terror) sistemi; bir veya birden fazla kişinin teçhizatlı (silahlı, bıçaklı, sopalı) veya teçhizatsız saldırılarına karşı, saldırgana zarar vermeden etkisiz hale getirebilmek için kurulmuştur. Tamamı ile yerli ve milli bir sistemdir. Teknik açıdan diğer hiçbir yakın savunma sistemine benzemeyen ve Şiddetsiz Yakın Savunma sloganı ile yola çıkan Türkiye’nin ilk Kung-Fu hocası Dünya Yakın Savunma Federasyon (WDATF) Başkanı ve Sistem Kurucusu Grand Master 10. Dan İbrahim AKTÜRK ve Başkan Vekili Sistem Kurucu Yardımcısı Grand Master 6. Dan Oğuzhan AKTÜRK’ün oluşturduğu bir sistemdir. Dünya genelinde seminerler vererek bir çok ülkede temsilciliği bulunan, Türkiye’de ise 1000’e yakın eğitmeni ve 10.000’e yakın sporcusu bulunan sistemimizi yaymaya çalışıyoruz. Onaylanmış olan Yakın Savunma (Defence Anti - Terror) eğitim Modül programı ile resmi kurum ve kuruluşlara, ayrıca Türkiye’de bulunan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Çocuk Esirgeme Kurumları, Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz çocuklara, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilk, orta, lise öğrencilerine ve sivil halka ücretsiz olarak Yakın Savunma (Defence Anti - Terror) eğitimİ veriyoruz. 


Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından kabul görerek onaylanan modül programı Kişisel Gelişim ve Eğitim Başlığı altında 7 dereceden oluşmaktadır. Eğitim verecek olan eğitmenlerin Federasyonumuz tarafından eğitmen belgesi alması gerekmektedir. Aldıkları belge ile Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla eğitim verebilirler. 
Federasyon olarak İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı personellere üst düzey eğiticiler eğitimi verdiğimizden, yurt dışında yaptığımız faaliyetlerden ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yapmış olduğumuz Protokol göz önüne alınarak hazırlamış olduğumuz modül programımız onaylanmıştır. 


Ülkemize kazandırmış olduğumuz sistemden dolayı ve diğer ülkelerde de Türk Yakın Savunma sistemi denilerek ülkemizden bahsedilmesinin ve taktir edilmemizin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte Spor Bakanlığı ile görüşmeler yapılmıştır. Spor bakanlığına bağlı resmi federasyon olmamız adına çalışmalarımız devam etmektedir ve yakın zamanda olumlu sonuç alacağımıza inancımız tamdır. Federasyon Başkanımız İbrahim AKTÜRK tarafından oluşturulan Yakın Savunma (Defence Anti - Terror) sisteminin farklı kitlelere ulaşabilmesi ve dünya genelinde herkes tarafından kabul gören bir sistem haline gelmesi için yıllarını vererek hiç bıkmadan, tüm engellere rağmen inancını yitirmeden çalışması sonucunda modül programını açtırmıştır. Bir çok resmi makamlara ulaşarak sistemi hem anlatarak hem de eğitim seminerleri vererek kabul ettirmiştir. 
Avrupa’da bir çok farklı Yakın Savunma sistemleri bulunmaktadır ve faaliyet gösterdikleri devlet tarafından desteklenmektedir. Başkanımızın teknik olarak dünyada ilk olan sistemimizin polis, asker, özel güvenlik görevlileri yani kısaca kolluk kuvvetlerine çok faydası olacağına inandığı için eğitimler vermeyi planlamaktadır. Bu çalışmalar neticesinde de İstanbul Valiliği’nin onayı alınmıştır. Alınan onay ile kısa bir süre sonra İstanbul’da görev yapan Polis Memurları ve Emniyet mensubu tüm personele Yakın Savunma ( Defence Anti - Terror) eğitimi verilecektir. İlerleyen zamanlarda Türkiye genelinde çalışmalar devam edecektir. Açılan ve açılacak olan modül programları sayesinde bu sistemi dünyaya tanıtmak daha da kolay olacaktır. İnanıyoruz ki bugüne kadar verdiğimiz emeğin Türk gençliğine çok faydası olacaktır. Türkiye genelinde yakın savunma alanında faaliyet gösteren bir çok kişi vardır. Bu arkadaşlara tavsiyede bulunmak istiyoruz. Diğer tüm sistemler (Kraw Maga, Systema v.b.) insan beden bütünlüğüne aykırı, yaralama ve ölümle sonuçlanabilmektedir. 


Defence Anti - Terror sistemi yaklaşık 25 yılda oluşturulmuştur. Tüm kamuoyuna diyoruzki almış olduğunuz belgelerde ve yapmış olduğunuz görüşmelerinizde World Defence Anti - Terror Federation (WDATF) Dünya Yakın Savunma Federasyonu ibaresine dikkat edin. Yakın Savunmanın hiçbir şeyini bilmeyen kişiler sırf insanları dolandırabilmek için Yakın Savunma (Defence Anti - Terror) Federasyonu kuruyorlar. İnsanlara zarar vererek etkisiz hale getirmeyi öğretiyorlar. En kısa zamanda haklarında suç duyurusunda bulunacağız. Bu kişiler 10’dan fazla federasyon kurarak hangi sistemler revaştaysa onu taklit edip nemalanmaya çalıştılar. Bu kişileri spor camiası çok iyi tanır. Bunlar İbrahim AKTÜRK’ün Kung-Fu hocalığı yaptığı zamanlardaki öğrencileri. Bu kişiler hangi makamlara, kimlere eğitim vermişler. Hocasına hainlik yapan insandan sporcumu olur? Bunlar EMEK HIRSIZI.

 
Taklitler, aslını yaşatır.

WDATF YÖNETİM