Wdatf World Defence Anti Terror Federation
YAKIN KORUMALAR SERTİFİKALANDIRILIYOR

 

 

 

YAKIN KORUMALAR SERTİFİKALANDIRILIYORDünya Yakın Savunma Federasyonu (WDATF) Yeditepe Üniversitesi ile Yakın Koruma Eğitimi ve Sertifika Programı vermek için protokol imzaladı. Yakın Koruma mesleğini icra eden kişiler, Türkiye’de ilk defa verilecek olan üst düzey akademik eğitimler alarak, bundan sonra Yakın koruma ve savunma teknikleri, bilinçli kişiler tarafından karşı tarafa zarar vermeden de yapılıyor olacak. İnsan hayatını çok ilgilendiren bir konunun basite indirgenmeden, bilinçli medeni ellerde nasıl yapıldığı, uluslararası arena da ses getirecek bu eğitim ile artık ülkemiz dışındaki kişilere döviz bırakılmayacak. Dünya Yakın Savunma Federasyonu’nun uzman eğitici kadrosu yönetiminde, Üniversite Sertifikasına sahip olabileceklerdir. İlk eğitimlerimiz 2 Mart 2020 tarihinde İstanbul’da başlayacaktır. Detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler‪ www.wdatf.com/ ‪sem.yeditepe.edu.tr web sitelerini ziyaret edebilir ve Dünya Yakın Savunma Federasyonu İletişim Numarası ‪0 (533) 049 32 83 ü arayabilirler. Ülkemizde yakın koruma sektörü özel güvenlik statüsünde faaliyet göstermektedir. Yakın korumaların tam olarak bir kimlik kazanamadığı aşikardır. Otellerde, eğlence mekanlarında, sanatçı ve işadamları vs. sektörlere hizmet eden yakın korumalar iş verenleri tarafından diğer ülkelere gönderilip hiç bir akademik bilgileri ve resmiyeti olmayan kişiler tarafından çok büyük meblağlar karşılığında, herhangi bir geçerliliği olmayan yakın koruma sertifikası almaktadırlar. Federasyonumuz tarafından Üniversite aracılığı ile vereceğimiz eğitimler:(1) Birinci Seviye Temel Yakın Koruma Eğitimi Sertifika Programı (4 hafta - 24 gün - 192 ders saati)


(2) İkinci Seviye Profesyonel Yakın Koruma Eğitimi Sertifika Programı (2 hafta - 12 gün - 96 ders saati)

(3) Üçüncü Seviye VIP Yakın Koruma Eğitimi Sertifika Programı (1 Hafta - 6 gün - 48 ders saati)


(4) Anti - Terror Yakın Koruma Eğitimi Sertifika Programı (2 hafta - 12 gün - 96 ders saati)


(5) Profesyonel Atış Teknikleri Eğitimi Sertifika Programı (2 gün - 16 ders saati)


(6) Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitimi Sertifika Programı (2 gün - 16 ders saati)


(7) VIP Yakın Savunma Eğitimi Sertifika Programı (5 gün - 40 ders saati)


Bu eğitimler sayesinde yakın koruma sektörü akademik resmiyet kazanacaktır. Türkiye genelinde bir milyon kişiye yakın, özel güvenlik görevlisi, üçyüz bine yakın da yakın koruma personeli bulunmaktadır. Hem bu yakın korumalar hemde özel güvenlik görevine devam edip, yakın koruma eğitimide almak isteyenler hedef kitlemizdir. Eğitimlere 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir. Eğitim şartı aranmamaktadır. Eğitimlerimizin içerikleri yasalara uygun olarak tarafımızca hazırlanmaktadır. Eğitimler emekli emniyet mensubları, alanında uzman, eğitimi vermeye haiz işinin ehli kişiler tarafından verilecektir. 2013 yılından bu yana resmiyet kazanmış federasyonumuz basın ve seminerlerimiz aracılığıyla bilinmekte ve takip edilmekte olup yakın koruma ve özel güvenlik sektörlerinde çalışanlar tarafından böyle bir çalışma federasyonumuzdan talep edilmektedir.


Dünya Yakın Savunma Federasyon Başkanı İbrahim AKTÜRK, bu protokolün imzalanması ve sertifika programlarının hayata geçirilebilmesi adına emek ve desteklerini esirgemeyen, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Canan AYKUT BİNGÖL, Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkez Müdürü Sn. Doç. Dr. Can Tansel KAYA, Başkan Vekili Oğuzhan AKTÜRK, Genel Sekreter Cahit ÇELEBİ, Mali Sekreter Selda TÜKENMEZ, iktisadi İşletme Müdürü Murat KUZEY, Yakın Koruma Uzman Eğitici Akademisyen Necdet ÇORBACI’ya katkılarından dolayı teşekkür eder.

WDATF Yönetim